Že by toto bol nástupca Lanosa?

Autor: Blue Lanos <blue@lanosclub.com>, Téma: TESTY, Zdroj: http://www.autoshop.sk/mag2003s/newmag166.htm, Vydáno dne: 16. 10. 2004

Pravdepodobne by to mal by model Daewoo Lacetti.

I na Slovensku kedysi zastávala značka Daewoo popredné miesto v predajných štatistikách. Okrem prijatežnej ceny ponúkli modely aj atraktívny zovňajšok. Finančné problémy nakusli dôveru v značku po fúzii GM sa Daewoo opä preberá k životu vo vežkom tempe. Po modeloch Kalos a Evanda sa na jeseň predstaví model s názvom Lacetti.

Po vzhžadovej stránke sa nové Lacetti dos podobá na Lanos a s najväčšou pravdepodobnosou nahradí práve tento model. Novej vzhžadovej politike sa Lacetti prispôsobilo najmä prednými svetlami, ktoré získali hranaté okraje. Zadné skupinové svetlá sa taktiež adaptovali na terajšiu dizajnérsku líniu. Zboku je predchodca celkom rozpoznatežný, línie pädverového hatchbacku jednoducho nepodliehajú móde.

Rozmery 4925x1725x1445 spolu s rázvorom osí kolies 2600 mm sžubujú dostatok priestoru pre štyri osoby. Batožinový priestor ponúkne 225 litrov, povinná variabilita v podobe sklopných sedadiel zvyšuje daný údaj na 1075 litrov.

Pod kapotou sa vyskytnú spočiatku tri motory. Základný motor 1,4 ponúka výkon 68 kW (92 k), stredný stupeň predstavuje 1,6 s výkonom 80 kW (109 k). V danom odstupňovaní nasleduje celkom logicky motor 1,8 s výkonom 90 kW (122 k). Klasický šprint zvládne za 9,5 sekundy a maximálna rýchlos sa pohybuje na hranici magickej dvojstovky.

Všetci priaznivci značky Daewoo už istotne čakajú na zverejnenie cien a v prípade adekvátnej ponuky je obchodný úspech Daewoo Lacetti takmer istý.