Daewoo Lanos II - exteriér

Autor: eMKa Slovensko <emkask@lanosclub.com>, Téma: O LANOSE, Zdroj: http://www.hyundaibrno.cz/DaewooOld/Lanos/Exterier.html, Vydáno dne: 26. 10. 2004

Přestože Lanos vstupuje do roku 2001 s kosmetickými úpravami a je nabízen ve dvou nových barvách, jedna věc zůstala beze změny - svěží, dynamický vzhled, který ho činí atraktivním po celém světě mezi zákazníky orientovanými na hodnotu produktu.

Zepředu si okamžitě všimnete, že sportovní vzhled Lanosu je zdůrazněn novou chromovanou mřížkou chladiče. Nově profilovaný přední nárazník s geometrickými liniemi a větší mlhovky dávají Lanosu vyzývavější, prograsivní tvář.

Z boku je Lanos nyní barevnější, díky možnostem výbavy na přání, zahrnující kliky, vnější zpětná zrcátkam orvírání zavazadelníku, boční lišty a zadní spoiler vybraných harchbacků lakované v barvě karoserie. Nově stylyzované jsou i ozdobné kryty kol a hliníková kola, která jsou součástí výbavy na přání.

Zadní svítilny sedanu jsou nyní orientovány horizontálně a lemují strany zavazadelníku. Organické uspořádání brzdovách světel, směrovek a zpětných světel dodává Lanosu dynamický vzhled, stejně jako elegantně vydutá spodní část nárazníku. Zadní svítilny obou hatchbacků si narozdíl od sedanů ponechaly svoji původní horizontání polohu, ale jejich tvar byl změněn. Zaoblený tvar nárazníku potom dokončuje sportovní vzhled zadní partie hatchbacku.Třídveřový hatchback.


Pětidveřový hatchback


Čtyřdveřový sedan.


Detaily ktoré boli zmenené:
Díky klikám dveří v barvách karoserie (jen v některých výbavách) je model Daewoo Lanos barevnější.


Novy tvar zrcátek působí nejenom velmi esteticky, ale je i velmi účelný - podstatně se snížil aerodynamický hluk při jízdě vysokými rychlostmi. Plocha zrcátek je dostatečně velká, aby v nich bylo vidět do požadovaných míst


Nový zadní spoiler modelů hatchback v barvě karoserie dělá vůz sportovnější a celá záď vozu tak dostala nový, zajímavější vzhled.


Na fotografii jsou zadní světla modelů hatchback, které dostaly moderní a atraktivní vzhled.


Takto vypadá nová zadní část sedanu. Na fotografii jsou dobře patrné všechny změny, které byly provedeny v této části vozu.


A pro porovnání ještě celkový pohled na záď karosářské verze hatchback.