Luxusný potah na volant Mária Cavallo

Autor: eMKa Slovensko <emkask@lanosclub.com>, Téma: CLANOK, Vydáno dne: 24. 08. 2009

Asi pred 2-3 mesiacmi som si kupil potah na volant.

Videl som nadherny a kvalitny potah a kedze ma uz stvalo ze ked je horko ma pali strasne volant a drzim ho ako blbecek rozhodol som sa kupit ho.

Je to naozaj kvalitny potah, staci ho ponorit na 10 minut do vody a zacat s montazou. K volantu je dodavana snurka na stahovanie a presny navod podla ktoreho to lahko v priebehu 2-3 hodin na volant nasadite.

Tu je popis kozeneho potahz volantu:

Poah volantu z pravej kože, je vyrobený z kvalitnej težacej kože, vrchnej, nekorigovanej (neprebrusovanej) s pôvodnou vzorkou, pravými vráskami, jazvičkami a bodkami. Je zachovaná najkvalitnejšia vrchná čas kože, čo zaručuje poahu vežmi dlhú životnos, ale aj príjemný dotyk.

Bráni šmýkaniu rúk. Jeden z najčastejších dôvodov, prečo si žudia kupujú poah na volant je to, že sa ruky pri potení na umelých materiáloch začnú šmýka, riadenie prestáva by úplne bezpečné.

Poah sa neprehrieva ani na priamom slnku. Ponechali sme v lete auto na slnku niekožko hodín tak aby slnko pálilo priamo na volant. Poah na volante bol teplý, ale nebol vriaci, respektíve okamžite sme mohli jazdi, nemuseli sme čaka kým vychladne, jeho teplota bola oveža nižšia, ako teplota palubnej dosky.( palubná doska 56 stupňov, volant 42)

V zime vytvára pocit tepla. Po zohriatí motora cca 5 min, a po spustení kúrenia, poah na volante okamžite začne nabera teplo a už po niekožkých minútach je príjemný. Tiež okamžite vracia teplo rúk. Umelohmotný volant je chladný ešte vežmi dlhú dobu aj vo vykurovanom aute.

e pevne prichytený na volant – jedna z najdôležitejších vlastností, čo sa týka bezpečnosti pri jazde – nepretáča sa žiadnym smerom – zaručuje úplne bezpečné a presné riadenie.

Dokonale sa prispôsobí tvaru volantu – dokonale kopíruje aj zložitejšie tvary ako sú rôzne výstupky na prsty.

Chráni volant pred opotrebením – je jedinou výhodou, ktorú majú aj iné výrobky na volant. Nᚠpoah však navyše dokáže aj opravi prípadné poškodenia volantu (hlboké ryhy, trhliny, diery), tak, že ich dokonale prekryje.

Má dlhú životnos, ktorú mu zaručujú použité materiály najvyššej kvality. Farebné poahy (červený, šedý, svetlohnedý, modrý, žltý, zelený, bordový) používaním rovnomerne jemne stmavnú, ale naďalej sú vežmi pekné.

Štandardne vyrábame aj dvojfarebné poahy – hore väčší kus farebnej kože, po bokoch čierna koža a dole menší kus farebnej kože. Na požiadanie vyrobíme akúkožvek kombináciu – napríklad červeno-šedý s červeným šitím a s červenou šnúrou.
Mikroporézna vrstva na vnútornej strane poahu tlmí vibrácie prechádzajúce na volant. Priložená špeciálna šnúra má spevnené konce, ktoré je v prípade potreby možné prihnú ktorýmkožvek smerom. Nie je potrebná ihla.
K farebným poahom je priložená farebná šnúrka (vo farbe poahu). K dvojfarebným poahom (červeno-čierny, modročierny a pod.), je štandardne dodávaná čierna šnúra, na požiadanie môže by aj inej farby.

Ku každému baleniu je priložený podrobný návod na montáž, ktorý je napísaný tak, aby bol poah schopný namontova aj ten, kto nikdy nič podobné nerobil.

Všetky tieto vlastnosti robia poah jedinečným, ale jeho jedinečnos podčiarkuje aj jeho univerzálnos, čo sa týka univerzálnosti nielen typu volantu, ale aj jeho vežkosti. Univerzálnos použitia zobrazuje „tabužka vežkostí“, z ktorej vyplýva, že štyri štandardné vežkosti poahov A,B,C,D obsiahnu 99% všetkých typov volantov automobilov, autobusov, kamiónov a iných motorových vozidiel. Napríklad vežkos poahu „A“ je vhodná na 99% volantov osobných motorových vozidiel a pokiaž sa volant svojimi rozmermi nachádza v tabužke, vždy je dosiahnutežný perfektný výsledok. Pokiaž zákazník montuje poah na volant s rozmermi uvedenými na zadnej strane obálky a dodrží návod na montáž, dávame všetky záruky.

Ďalšou výhodou je, že poah nevyžaduje žiadnu starostlivos. Koža je upravená tak, že nepraská ani po rokoch, nie je potrebné ničím ju ošetrova.

Technické riešenie poahu je zapísané na Úradoch priemyselného vlastníctva ako úžitkový vzor na Slovensku aj v Českej republike. (Bez súhlasu majiteža úžitkového vzoru nikto nesmie vyrába, využíva, ponúka alebo uvádza na trh výrobok, ktorý je predmetom úžitkového vzoru). Chránené zákonom o úžitkových vzoroch máme aj iné varianty poahov z pravej kože.