::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5421 hl.)
 
Google+ (3491 hl.)
 
Twitter (4071 hl.)
 
MySpace (3904 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16887
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
TESTY MINITEST - Daewoo Lanos SX 1.6.
Autor: Blue Lanos Rubrika: TESTY Vydané 30. 04. 2005 (12146) | Info-mail | Vytlačiť |

Tento článok som videl v jednom časopise keď som bol nedávno v servise v Piešanoch a tak som ho spracoval a môžete si ho aj Vy prečíta.

Nedlouho před zahájením brněnského Autotecu jsme měli možnost podrobit krátkému minitestu korejský automobil z polské produkce Daewoo Lanos SX 1.6. Takřka černý, čtyř dveřový sedan měl v době testu najeto cca 10 300 km.Zkoušený vůz byl vybaven zážehovým čtyřválcem E-TEC 16V o zdvihovém objemu 1598 cm, 78 kW/106 k/6000, 145 Nm/3400. Nutno podotknout, že tento agregát rozhodně nepatřil ke slab­ším stránkám tohoto automobilu. Je velmi živý, snadno se vytočí do zhruba 6500 min1, tedy otáček, které jsou vyznačeny jako přípustné, přičemž není vůbec hlučný. Vůz s ním svižně akce­leruje a to i na pátý rychlostní stupeň při 130 km/h. Z "pětky" se bez potíží rozjíždí i z rychlosti pouhých 50 km/h. Lanos 1.6 SX dosa­huje maximální rych­lost 180 km/h, zrych­lení 0-100 km/h se uvádí za 11 s.Spotřebu paliva jsme exaktně neměřili, ale v technických para­metrech zjištěnou průměrnou spotřebu při rychlosti 90 km/h - 5,6 1/100 km -možno označit za přijatelnou. Pokud jde o řazení, je přesné a snadné. Brzdy by mohly mít účinnější posilovač, ale to je pouze subjektivní do­jem. Na rozdíl od přesného a citlivého řízení hodnotíme podvozek Daewoo Lanos jako velmi průměrný a konstruovaný spíše na kvalitní komunikace. Jeho příjemná měk­kost na bezvadné vozovce se v za­táčkách a při táh­lejších změnách profilu silnice mění na nežádou­cí houpání. Ne že by to osádku nějak nepříjemně za­těžovalo, ale rozdíl oproti podvozkům srovnatelných renomovaných západo­evropských konkurentů tu prostě je. Pneumatiky Stomil Kormoran Sprint 185/60 R14 nepatří zřejmě k nejtišším. Ovšem i při ostřejší jízdě po nerovné polní cestě se v interiéru vozidla neozývaly nežádoucí zvuky, žádné klepání, drnčení apod. V tomto směru byl Lanos bezproblémový.Když už se zmiňujeme o interiéru, pak sedačky mají příjemné čalounění i tuhost. Přední sedadla se nechají výborně seřídit, sklopná zadní opěradla jsou dělená (60/40). Vnitřek vozu je poměrně prostorný. I když jsou přední sedadla posunutá dost dozadu, cestující na zadních sedadlech netrpí nedostatkem místa pro nohy i hlavu. Škoda, že velmi dobrá a estetická sedadla nejsou dokompletována stejně působivým zbytkem interiéru. Přístrojová deska je víceméně standardní, ale přední palubní celek z šedého plastu vyvolává dojem "lacinosti". Totéž platí o všech plastových výplních dveří. Subjektivně je v interiéru "přeplastováno". Na druhou stranu nutno zvážit cenovou kategorii vozu a posuzovat vše i z tohoto významného hlediska.Dílenské zpracování vnitřku "našeho"Lanose nemělo vizuální nedostatky. Nepříliš profesionálně však působí některé detaily - kupříkladu dvě nijak neskryté hlavy křížových šroubů upevňujících kryt sloupku řízení. To je ovšem záležitostí konstrukce. K pohodě uvnitř vozu určitě přispívá výkonné větrání, topení i manuální klimatizace.

Karosérie má nadčasový až konzervativní vzhled s důsledně oblými partiemi a s krátkou zadní částí v provedení sedan. Dojem z přední masky ve stylu Daewoo je zřejmě otázkou vkusu. Jak jsme zjistili, někomu se líbí, jinému ne. Lanos má poměrně slušný zavazadlový prostor (hatchback/sedan 274/395 1), dobře tvarovaný. Jen u našeho vozu bylo nutné pro uzavření víka zavazadlového prostoru silně s ním bouchnout. Ve standardním vybavení verze SX nechybí výškově nastavitelný volant (jinak poměrně "nalepený" na přístrojovou desku), posilovač řízení, elektrické ovládání oken, centrální zamykání, imobilizér, držáky nápojů, digitální hodiny, příprava pro audio + 4 reproduktory atd. Na přání jsou pak airbagy pro řidiče i spolujezdce, ABS, klimatizace, metalíza a pod. Napříč uložený motor je po zvednutí kapoty vzorně přístupný. Všechny komponenty spojené s pravidelnou údržbou jsou perfektně přístupné. To neplatí jen pro vyrovnávací/zásobní nádržky chladicí a brzdové kapaliny, ale i pro filtry, baterii, pojistkovou skříň, lambdason-du a pod.Lanos Daewoo má délku 4074 mm (hatchback), 4237 mm (sedan), šířku 1678 mm, výšku 1432 mm. Pohotovostní hmotnost činí 1031 kg (hatchback), 1056 kg (sedan). Pro toho, kdo se rozhodne Daewoo Lanos koupit, má jistě svoji nemalou hodnotu i záruka 3 roky nebo do ujetí 100 000 km, Daewoo Euroservis nonstop 3 roky zdarma a další zvýhodnění, která Daewoo nabízí.

| Zdroj: časopis

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4