::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5421 hl.)
 
Google+ (3491 hl.)
 
Twitter (4071 hl.)
 
MySpace (3904 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16887
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
TESTY Predstavujeme nový Lanos
Autor: Blue Lanos Rubrika: TESTY Vydané 26. 06. 2005 (7385) | Info-mail | Vytlačiť |

Od svojho debutu v roku 1997 sa Daewoo Lanos zapáčil zákazníkom v mnohých krajinách sveta. Mnohí oceňujú hodnotu, ktorú dostanú za svoje peniaze, zatiaž čo iných priahuje dynamický tvar vozidla.

Počas vývoja nového Lanosu sa inžinieri sústredili najmä na vytvorenie kompaktného vozidla, ktoré by pritiahlo mladých zákazníkov, a zároveň uspokojilo konzervatívne očakávania najnáročnejších zákazníkov.

MODELY
Modely a úroveň vybavenia nového Lanosu zostáva rovnaká ako doteraz, s dvomi odlišnými variantmi karosérie: 4-dverovým sedanom a pädverovým hatchbackom. Pre verzie výbav S a SE je k dispozícii 1,5litrový motor SOHC. Pre verziu SX je určený 1,6litrový motor DOHC.

ZLEPŠENIA KAROSÉRIE
Zmeny vykonané na exteriéri nového Lanosu sú viditežné na prvý pohžad. Pri pohžade zozadu vyzerá nový Lanos ako úplne nový model s modifikovaným nárazníkom a svetlami. Nový Lanos, zachovávajúc si svoj originálny európsky štýl s okrúhlym, jemným nádychom a čisté krivky karosérie dokazuje, že auto, ktoré si môžete dovoli, nemusí vyzera lacno.

Hlavné prvky zlepšenia exteriéru: - sofistikovanejší a štýlovejší vzhžad - nové otváranie batožinového priestoru a iné prvky - zlepšená bezpečnos (väčšia viditežnos zadných svetiel) - väčšia aerodynamika (nová zadná čas, nárazníky a zadný spojler).

ZLEPŠENIA V INTERIÉRI
Od začiatku bolo prvoradým činitežom pri dizajne vnútra Lanosu vytvorenie priestranného interiéru kombinujúceho pohodlie a bezpečnos. Zmeny interiéru sú tiež jasne viditežné na prvý pohžad. Nové, kovové, zrnité lemovanie prístrojového panelu dodáva interiéru nového Lanosu športový vzhžad. Smelým a progresívnym vzhžadom, bez kompromisu na jeho štýlovom vzhžade, dodáva kovové lemovanie na bohatosti výzoru vozidla. Navyše, nový Lanos má na predných aj zadných dverách svieže rámovanie.

Predné dvere sú vybavené kontrolkami pre elektrické otváranie predných okien, na ktoré vodič žahšie a pohodlnejšie dosiahne počas riadenia. Nový dizajn sedadiel zabezpečuje pohodlnejší zážitok z jazdy vodičovi aj pasažierom dokonca aj pri dlhých cestách. Zákazníkom sa isto zapáčia aj nové vzory poahov sedadiel.

Hlavné zmeny interiéru:
- prístrojový panel s kovovo- zrnitým vzhžadom - nové materiály poahov sedadiel - nový dizajn rámov dverí, pre pohodlnejšiu manipuláciu s elektrickými kontrolkami.

MOTORY PRE LANOS
Všetky motory modelového radu Lanos II sú vybavené recirkulačným systémom na výfukové plyny, ktorý za určitých podmienok redukuje prísun zmesi paliva a vzduchu do spažovacej komory, aby zabezpečil kompletnejšie spálenie. To zlepšuje efektívnos paliva a zároveň redukuje emisie škodlivého oxidu dusíka.

1.5-litrový motor SOHC
Koeficient kompresie sa zvýšil z 8,6 na 9,5, čoho výsledkom je zvýšený výkon. Prívodný otvor vývojári vyrovnali, čo prispelo k zdokonaleniu zmesi paliva a vzduchu a efektívnosti paliva. Kompaktnejšie a žahšie trubkové prívodné potrubie takisto zlepšuje výkon. Priamy systém zapažovania (DIS) zvyšuje silu motora.

1,6-litrový motor DOHC
Koeficient kompresie sa zvýšil z 9,2 na 9,5 čoho výsledkom je vyššia sila a lepší výkon motora. Vyrovnaný prívodný otvor dodáva lepšiu zmes paliva a vzduchu. Variabilný geometrický indukčný systém (VGIS) zvyšuje celkový výkon motora o približne 10%.

JAZDNE VLASTNOSTI A RIADENIE
Nový Lanos zdedil pôvodný systém zavesenia - McPherson vpredu a zadné zavesenie compound-link, no prešiel procesom doladenia v dielni automobilky Porsche. Výsledky prieskumu trhu naznačili, že vodiči v európskych krajinách uprednostňujú tvrdý systém pruženia, zatiaž čo v amerických a ázijských krajinách volia radšej mäkšiu jazdu. Nový systém pruženia je preto prispôsobený tak, aby uspokojil preferencie vodičov z rôznych krajín. Posilňovač riadenia v modeloch SE a SX užahčuje riadenie pri parkovaní a manévrovaní pri nízkej rýchlosti. Polomer otáčania 2,75 metra zabezpečuje vynikajúcu manévrovatežnos.

BEZPEČNOS
Lanos je navrhnutý tak, aby poskytol jeden z najvyšších stupňov ochrany pasažierov vo svojej triede. Nový Lanos má zlepšený brzdný systém vyvinutý v spolupráci s nemeckou firmou Bosch. Zákazníci si môžu objedna aj nový 4-kanálový systém ABS s elektronickou distribúciou brzdnej sily EBD. Nové modely sú zároveň chránené pred zlodejmi inovovanými bezpečnostnými prvkami - kvalitným imobili-zérom motora a alarmom, ktorý sa k Lano-su dodáva na objednávku.

POHODLIE
Pohodlná jazda a vymoženosti pre pasažierov sa stali pre zákazníkov pri rozhodovaní sa o kúpe vozidla jednými z najdôležitejších faktorov. Zákazníci stále túžia po prvkoch, ktoré im zabezpečia, že čas strávený vo vozidle bude čo najpohodlnejší. Všetky zmeny v novom Lanose sa týkali práve pohodlia.

Nový Lanos má jeden z najrozmernejších interiérov vo svojej triede. Vežkoryso je riešený priestor na nohy: 1088 mm pri predných sedadlách a 878 mm pre zadné sedadlá, ale aj priestor pre ramená: 1360 mm.

Poloautomatický systém kontroly ovzdušia zabezpečuje, že teplota v aute sa nemení, kým je zapnutá klimatizácia. Elektricky ovládané strešné okno sa dá vyklopi, alebo odsunú a má zabudované tienidlo vo farbe tapacírovania. Výšku predných sedadiel možno nastavi dvomi ovládačmi. Sedadlá sa dajú posúva dopredu a dozadu a operadla sklopi ovládačmi umiestnenými na vonkajšej strane sedadla. Medzi ďalšie prvky, ktoré spohodlňujú jazdu pre pasažierov patria zrkadielka na slnečných clonách, centrálne zamykanie dverí, držiaky na poháre, vešiaky na kabáty na každej strane zadných sedadiel, držadlá nad všetkými sedadlami a diažkový systém otvárania dverí.

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4