::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (4895 hl.)
 
Google+ (2978 hl.)
 
Twitter (3502 hl.)
 
MySpace (3367 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 14742
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
CHEVROLET NEWS Chevrolet Epica
Autor: eMKa Slovensko Rubrika: CHEVROLET NEWS Vydané 19. 06. 2006 (5173) | Info-mail | Vytlačiť |

• Dynamický a štýlový sedan s množstvom priestoru a výnimočnými jazdnými vlastnosami
• Bohatý priestor pre pasažierov, vynikajúca redukcia hluku
• Bohatá štandardná výbava a bezpečnostný balík

Chevrolet Epica s priečne osadeným 6 valcovým in-line motorom
Uvedenie na trh začiatkom jesene 2006

Zürich. S novou značkou Epica je Chevrolet pripravený urobi dobrý dojem na európsky stredný segment vozidiel. Tento 4,81 m dlhý notchback sedan bude uvedený na trh s exkluzívne priečne osadeným 6 valcovým in-line motorom ponúkajúcim výnimočné jazdné vlastnosti. Kupujúci si budú môc vybra medzi 24 ventilovým 2,0 l a 2,5 l motorom.

chevrolet epica

Dynamicky a elegantne dizajnovaný 4-dverový model uvádza novú éru v dizajne Chevroletu. Medzi hlavné výhody patrí vežkorysý priestor, efektívna redukcia hluku a komplexná štandardná výbava pre komfort a bezpečnos. Epica s pohonom predných kolies zavíta už v lete do showroomov 2 300 európskych dílerov.

chevrolet epica

Dizajnéri v GM DAT Design Centre v Kórei vožbou športovo elegantných tvarov presne vyhoveli predstavám európskych vodičov. Predná čas vozidla je charakteristická výrazným lemovaním priezračných svetlometov, znakom Chevroletu umiestneným na priečnej spojovacej lamele ponad chrómovú mriežku a hmlovkami harmonicky integrovanými do nárazníka.

chevrolet epica

Bočný pohžad na nový výnimočný sedan s klinovitým profilom od Chevroletu vzbudzuje čistý a moderný dojem. Zvýrazňuje ju nápadná charakteristická línia, ktorá sa ahá z prednej do zadnej časti. Dizajnéri umiestnili práve v tejto charakteristickej línii chrómové vystúpené kžučky a vežké spätné zrkadlá s integrovanými indikátormi smeru jazdy. Zadnej časti vozidla dominuje vežký nárazník a výrazný chrómový pásik spájajúci zadné svetlomety s ich kruhovými hmlovkami.

chevrolet epica

Z pohžadu rozmerov je Epica s pohonom predných kolies iba málo odlišná od jej predchodkyne. Jej dĺžka 4 805 mm (o 35 mm viac), šírka 1 810 mm a výška 1 450 mm v kombinácii s rázvorom kolies 2 700 mm zaručujú vežkorysý priestor pre pasažierov a batožinu. Čo sa týka batožiny, tak kufor má kapacitu 480 litrov (VDA štandard). Extra priestor môže by vytvorený sklopením zadných sedadiel v pomere 1/3:2/3, takže dlhší náklad, ako napr. lyže, môže by naložený bez problémov. Navyše ďalší priestor sa získal plynovým otváraním uzáveru nádrže.

Bezpečnos: Vystužená ocežová kabína, 6 airbagov a brzdný systém ABS Benefitom pre pasažierov Epicy je maximálna bezpečnos a komfort jazdy. Moderný podvozok je vybavený zavesením predných kolies vzperami McPherson a Multi-link zavesením zadných kolies. Epica má 4 kotúčové brzdy (predné s ventilovaním), 4-kanálový anti-lock brzdný systém a elektronický systém rozloženia brzdnej sily. Štandardný bezpečnostný balík Epicy obsahuje množstvo doplnkov pasívnej bezpečnosti ako je vystužená ocežová kabína (40% vysoko pevnej ocele), predné a bočné airbagy vodiča a spolujazdca, airbagy hlavy, predpínač a obmedzovač napätia bezpečnostných pásov.

chevrolet epica

Výbava v novom Chevrolete zodpovedá vyššej strednej triede. Epica je dostupná v 2 modelových verziách, LS a LT. Príjemný interiér, ergonomicky dizajnová kabína s množstvom prístrojov prinášajú vodičovi jednoduchú a komfortnú jazdu. Základný LS model má výškovo nastavitežné sedadlo vodiča, elektricky ovládané okná vpredu a vzadu, diažkové ovládanie centrálneho zamykania, termoreflexné sklá, klimatizáciu, kožený volant a hlavu riadiacej páky a samozrejme audio s MP3.

chevrolet epica

Luxusnejší model, Epica LT, má množstvo doplnkov pre komfort a bezpečnos, ako napr. kožené čalúnenie, elektronicky ovládanú automatickú klimatizáciu, vyhrievanie predných sedadiel, tempomat, trakčnú kontrolu a senzor parkovania vzadu. Pre Epicu sú štandardom 5 lúčové disky z žahkej zliatiny (16" s 205/60 R16 pneumatikami pre LS, 17" s 215/50 R17 pneumatikami pre LT). Komfort: In-line motory a redukcia hluku garantujú výnimočné jazdné vlastnosti Kupujúci si zatiaž môžu vybra medzi dvomi 6-valcovými motormi s kapacitou 2,0 a 2,5 litra. Dve priečne osadené a vysoko kompaktné motorové jednotky sa vyznačujú mimoriadnou redukciou hluku, ktorú možno pripísa in-line dizajnu a z neho plynúcej vyššej rovnováhy motora. Pre porovnanie pri V-dizajne spôsobujú fyzikálne sily výraznejšie produkciu neželaných vibrácií. Naviac pri navrhovaní Epicy boli urobené aj dodatočné merania pre doladenie ochrany proti hluku, čím sa stala Epica obzvl᚝ tichým členom v jej triede.

O výborných jazdných vlastnostiach Vás môžu presvedči 6-valcové benzínové motory s výkonom 103kW/141 k a 115kW/156 k. Uvedené motory Epicy dosiahnu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,9 s respektíve 10,1 s, pričom oba dosahujú najvyššiu rýchlos viac ako 200 km/h. 2,0-litrový motor s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou je štandardom. Luxusnejší model prichádza s novou 5-stupňovou automatickou prevodovkou s možnosou vožby aj pri menšom motore. MVEG spotreba 2,0-litrového motora je 8,2 l na 100 km (automatická prevodovka: 8,9 l) a pri väčšom motore 9,3 l.

chevrolet epica

Koncom tohto roka predstaví Chevrolet ďalší volitežný motor 2,0 l 4-valcový common-rail turbo diesel. Jeho výkon bude150 k a maximálny krútiaci moment 310 Nm pri 2 000 ot./min. V ponuke modernej a úspornej jednotky bude aj špeciálny časticový filter (DFP - bezúdržbový filter pevných častíc).

V období 2003 až 2006 bolo v západnej, strednej a východnej Európe zaregistrovaných takmer 11 000 predchodkýň Epicy. Snahou Chevroletu je prekroči toto číslo s novým top sedanom, ktorý sa začína vyrába v kórejskom závode GM DAT v meste Bupyoung. Spoločnos plánuje do konca roka preda 6 000 vozidiel a 10 000 vozidiel v roku 2007.

chevrolet epica

chevrolet epica

Všetky fotky nájdete vo FotoGalérii.

| Zdroj: http://www.chevroletsk.com/ a media.chevroleteurope.com

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4